Mano Sparnai: Diskusijos / Technologijos / Stiklo gaubto gamyba- vaizdziai


Diskusijos

Mano Sparnai :: Diskusijos :: LĖKTUVO GAMYBOS, KONSTRAVIMO KLAUSIMAI :: Technologijos
 
<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Stiklo gaubto gamyba- vaizdziai
Eiti į puslapį   <<        >>  
Moderatoriai: Nerijus Korbutas, Arius, Administratorius
Autorius Pranešimas
justas
Kt Sau 15 2015, 11:33
Užsiregistravęs dalyvis #2
Prisijungta: Pr Vas 18 2008, 06:03
Vieta: LONDON
Pranešimų: 1619
Del kaitinimo tai beveik esu garantuotas kad ikaitina atskirai. Cia venioniskai svarbu kad stiklas butu ikaites vienodai. Ir tada tempia. Ta pusferine krosnis gal tik tam kad pasildyt balvona.. ? Nes logiska butu kad temperaturu skirtumai butu kuo mazesni. Del celofano tai abejoju. greiciausiai tai flanele arba koks kitas minkstas svelnus audinys.Bet nestoras. neturi buti kaip kilimas. Juolab kad rusu forume irgi rase kad butinai turi buti medziaga. Plius tai aiskiai matosi galiniam plane ant paruosto balvono. Dar manau akivaizdu kad ta medziaga kazkiek prilipinta. nes traukiant stikla ji kitaip prades rauksletis ir sugadins visa reikala. Gal tai tas geltonas dalykas ir yra? Juolab kad galiniam plane matosi medziaga isorej svari pakankamai o ish vidaus geltona. Pagrindineje fotkeje ji panasi i celofana nes slapia manau. Kitoi fotkej toi pirmoi irgi matosi nutekejimai. Dar pirmoi fotkej matosi loviai ant zemes kur suteka tas reikalas. Kas turi kokiu minciu apie tai? Jauchia mano sirdis kad tai vistik kazkoks tepimas yra.

[ Redaguota Kt Sau 15 2015, 11:38 ]
Į viršų
justas
Kt Sau 15 2015, 11:40
Užsiregistravęs dalyvis #2
Prisijungta: Pr Vas 18 2008, 06:03
Vieta: LONDON
Pranešimų: 1619
O dle kaitinimo tai akivaizdu kad jis vos ka pakaitintas. Pirmoi fotkej matosi kad tempta uz kampu o tie kampai net nelabai istyse.
Į viršų
PovilasK
Kt Sau 15 2015, 11:42
Povilas
Užsiregistravęs dalyvis #549
Prisijungta: Kt Kov 11 2010, 10:53
Vieta: Vilnius
Pranešimų: 739
Dar......
Pagal: http://www.plasticsmag.com/thermoforming.asp?fIssue=mar/apr-03&aid=3752

Temperatūrų žinojimas - raktas į sėkmę. Temperatūros ir jų skirtumai yra kritiškai svarbus gamybos procesui.
Reikia kontroliuoti ir žinoti:
- Lapo (ne krosnies!) temperatūras
- medžiagos vidaus ir paviršiaus temperatūras
- Formos temperatūrą ir vandens (nesuprantamas vertimas?) temperatūrą
- Lankstymo ribas

10-10-5 taisyklė:
- Reikia žinoti "10 taškų" temperatūrą - kampuose ir centre (iš abiejų pusių).
- Temperatūra taškuose negali skirtis >5-6 laipsnius C (10F)
- Temperatūra viso proceso metu (kaitinimo/formavimo/aušinimo) negali skirtis >2,5-3 laipsnio (5 F)

Naudojami kontaktiniai termometrai.

Stiklų temperatūriniai režimai (konvertuota į C).

Į viršų
Tinklalapis
justas
Pn Sau 16 2015, 12:01
Užsiregistravęs dalyvis #2
Prisijungta: Pr Vas 18 2008, 06:03
Vieta: LONDON
Pranešimų: 1619
Dar atidziau paziurejus manau kad 100 proc tos krosnys yra formos ikaitinimui. pirmoi fotkej ji irgi matosi ir ju forma pagal balvono. Faktas kad realus laikas kada galima tempti bus ilgesnis jei forma bus kuo karstesne. Ant saltos formos stiklas tuoi pat aus ir nespes igaut forma. Nenustebsiu jei tose backose po pirmos fotkes krosnim ir yra tas skystalas. Manau kad jis irgi labai svarbus
Į viršų
Reno
Pn Sau 16 2015, 08:51
Užsiregistravęs dalyvis #664
Prisijungta: Kt Spa 21 2010, 05:44
Pranešimų: 1401
Nesu išmanantis, tačiau žemiau esančiame video gan neblogai matyti, kaip anglų firmoje SLINGSBY būdavo formuojami gaubtai saviems sklandytuvams (žiūr. 0:29 - 1:03). Kokią medžiagą jie naudojo,- galima tik spėlioti. Ruošinį prieš tai kaitindavo krosnyje, po to, - tempdavo ant balvono, greičiausia, padengto mikštu audeklu (nuo balvono nuėmus gaubtą matyti susiraukšlėjęs audinys). Žinoma, tai senstelėjusi technologija (SLIGNSBY sklandytuvai neatlaikė vokiškų konkurencijos ir minėta firma jau senokai neegzistuoja):
https://www.youtube.com/watch?v=DsxHQClXuek
Į viršų
PovilasK
Pn Sau 16 2015, 09:48
Povilas
Užsiregistravęs dalyvis #549
Prisijungta: Kt Kov 11 2010, 10:53
Vieta: Vilnius
Pranešimų: 739

Reno rašė ...

po to, - tempdavo ant balvono


Gal tempimas ir yra technologijos esmė ? Paviršiaus nelygumai išsilygina patys ?
Į viršų
Tinklalapis
bence
Pn Sau 16 2015, 09:57
Užsiregistravęs dalyvis #20
Prisijungta: Kt Vas 21 2008, 11:19
Vieta: Kaunas
Pranešimų: 1535
Slingsby kompanija praktiskai be isimciu naudojo vokiskas technologijas, o pastarieji jas naudoja ir toliau...
Yra po karo sajungininku darytos vokisku technologiju analizes.Kai kurios prieinamos internete.Vadinasi berods BIOS CIOS, ten galima rast iki smulkmenu aprasytu technologiniu procesu.Kazka esu rades ir apie stiklus
Senos nuorodos jau neberandu, bet cia daugiau maziau tas pats http://www.fischer-tropsch.org/primary_documents/gvt_reports/gvt-reports_toc.htm


[ Redaguota Pn Sau 16 2015, 09:59 ]
Į viršų
Tinklalapis
Marius
Pn Sau 16 2015, 12:09
Kas nori- ieško galimybių, kas nenenori-priežasčių.
Užsiregistravęs dalyvis #24
Prisijungta: Št Vas 23 2008, 11:18
Vieta: Visaginas
Pranešimų: 2892
Šio filmuko 0;58 s, gerai matosi tokia pat krosnis.

Kažkur jau forume buvau davęs nuorodas į panašius darbus:
https://www.youtube.com/watch?v=h9ODMVdoWXM


[ Redaguota Pn Sau 16 2015, 12:15 ]
Į viršų
justas
Pn Sau 16 2015, 12:46
Užsiregistravęs dalyvis #2
Prisijungta: Pr Vas 18 2008, 06:03
Vieta: LONDON
Pranešimų: 1619
Mariau kad sitam filmuke visiskai kitoks budas. Neabejoju kad vaakuminiam putime /traukime yra visai kitokie temperaturiniai rezimai. Ir taip kaip Rolandas ir sake galima isformuot tik laisvos sferos formos pavirsius bet ne tikslius pagal tikslia forma. Neabejoju kad tikslius pavirsius tik Mecaplex budu tegalima gaut.
Į viršų
Marius
Pn Sau 16 2015, 01:06
Kas nori- ieško galimybių, kas nenenori-priežasčių.
Užsiregistravęs dalyvis #24
Prisijungta: Št Vas 23 2008, 11:18
Vieta: Visaginas
Pranešimų: 2892
Žinok kažkada forume apie tai kažkur esame jau kalbėję. Aš tada youtubę "verčiau" ir buvau tikrai radęs filmuką, kur sklandytuvams gaubtus daro būtent su tokio tipo įranga, kai laikštas įkaitinamas, patraukia lempas ir iš apačios staigiai pakelia "balvoną".
Į viršų
Eiti į puslapį   <<        >>   

Persikelti:     Į viršų

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF
Powered by e107 Forum System
Atvaizdavimo laikas0.0999sek,0.0088iš to užklausomsDB užklausos:29. Naudojama atmintis:3,904kb