Mano Sparnai: Diskusijos / Neaviaciniai reikalai / Ultralengvas...namas


Diskusijos

Mano Sparnai :: Diskusijos :: KITA :: Neaviaciniai reikalai
 
<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Ultralengvas...namas
Eiti į puslapį   <<        >>  
Moderatoriai: Nerijus Korbutas, Arius, Administratorius
Autorius Pranešimas
Algis
Kt Grd 27 2012, 08:54
algis
Užsiregistravęs dalyvis #12
Prisijungta: An Vas 19 2008, 10:25
Vieta: Elektrėnai
Pranešimų: 1981

Marius rašė ...

O vat ką padaryti kad daugiabutyje langai nerasotu?
Langai statyti (plastikiniai, 3 kamerų) gal prieš ~ 10 metų. Kokius 5 metus buvo viskas liuks, o vat kelis paskutinius metus tai kartais net varva vanduo nuo langų


Vadinasi kažkas pasikeitė. Jei padaugėjo žmonių bute, tai padidėjo ne tik iškvepiamos drėgmės kiekis, bet ir su papildomo žmogaus veikla susijusių faktorių: skalbimas, prausimasis, tankesnis maisto ruošimas ir t.t. Gal būt remontavai kokį kambarį ir užsandarinai nesandarų langą, taip nutraukdamas natūralią ventiliaciją. Gal būt pastatė nekokybiškus langus ir jie išsihermetino, numušdami vidinio stiklo temperatūrą žemiau rasos taško. Šiaip tai aš esu prieš visas brukamas "naujas technologijas". Medis tūkstantmečiais užsirekomendavo statyboje. Plastikas - tik kelis dešimtmečius. Iš darbo parsinešiau lazerinį termometrą. Pamatavau seną medinį rėmą ir plastikinį. Vedant spindulį per sieną-lango rėmą-lango stiklą, lango rėmas buvo šiltesnis 2 C nei siena. Rėmas sutvarkytas, užsandarintas ir užhermetintas. Stiklai prie rėmo klijuoti silikonu. Plastikinių langų rėmas buvo šaltesnis nei siena. Ne veltui vakaruose jau plastikinių langų bumas praėjęs ir grįžtama prie medinių. Stiklo paketai gera idėja. Bet... Esama konstrukcija ir gamybos technologija Lietuvoje nėra geriausio lygio. Tik dabar pradedama atsisakyti aliuminio intarpo tarp stiklų kaip šalčio tilto. Išgirtieji selektyviniai stiklai - akių dūmimas. Bent jau prieš du metus Lietuvoje dar nebuvo inertinių dujų kameros selektyvinių stiklo paketų gamybai. Artimiausia buvo Lenkijoje. Todėl gaminant selektyvinį stiklą paprastoje atmosferoje, selektyvinė plėvelė po pusės metų suyra. Aišku jei būtų padaryta kaip reikia, selektyviniai stiklai būtų labai gerai - sulaikytų infraredą.
Kaip kažkuris čia kolega sakė - tai buvo mano subjektyvi nuomonė.

http://lt.lt.allconstructions.com/portal/categories/104/1/0/1/article/41/sandarus-langai-ir-vedinimo-problemos

[ Redaguota Kt Grd 27 2012, 09:01 ]
Į viršų
Tinklalapis
vytas
Kt Grd 27 2012, 10:59
nespjauk į vandenį,jei nieks jo negers
Užsiregistravęs dalyvis #34
Prisijungta: Pr Vas 25 2008, 09:49
Pranešimų: 2966
na,mano namas labai ir labai ne ultralengvas,Ir bėdos tos pačios-žiauriai rasoja langų apačios.Langai 3-jų kamerų.kituose kambariuose rasoja dar pakenčiamai,bet viename,po kuriuo garažas,žiauriai.Kiekvieną rytą,(labai priklauso nuo lauko temperatūros)nuo langų surenku apie puse stiklinės vandens.KOkį ryšį turi,kad labiausiai rasoja virš garažo-niekaip nesuvedu.Gal,kad garažo vartų varža mažesnė nei sienų? Bet temperatūra visame rūsyje vienoda...Esant lauko temp žemiau - 15 laipsnių,rasoja ir apatinė rėmų dalis,vadinasi jie peršala.
Prisiklausiau visokių patarimų.Nusipirkau drėgmės sugėrėją ,tokį su tablete.bet jis geria ne kiek drėgmę,kiek pinigus-tos tabletės labai brangios,bet efekto praktiškai nulis.Kiti patarė išfrezuoti palangėse skyles,kad radiatorių šiluma geriau pasiektų lango apačią,kiti-daryti papildomą ventiliaciją lubose.O aš dar dasigalvojau,kad reikia prigrežt skylių į langų rėmus ir pripūsti makroflekso.kaip sakė vienas kolega-ką manote kolegos?? gal kas turit nebrangių bet gerų patarimų ar esat ką išradę šioj srity??




[ Redaguota Kt Grd 27 2012, 11:01 ]
Į viršų
NNN
Kt Grd 27 2012, 11:03
NNN
Užsiregistravęs dalyvis #14
Prisijungta: Tr Vas 20 2008, 12:56
Pranešimų: 5732
... gert mažiau reik ...

Į viršų
vytas
Kt Grd 27 2012, 11:17
nespjauk į vandenį,jei nieks jo negers
Užsiregistravęs dalyvis #34
Prisijungta: Pr Vas 25 2008, 09:49
Pranešimų: 2966
Kęstutis rašė ...

... gert mažiau reik ...




nuo gėrimo per šventes susilaikyti sunku,bet nuo šikimo į visas temas, išsipagiriojus ,susilaikyti vertėtų..
Į viršų
KĘSTUTIS A.
Kt Grd 27 2012, 01:01
Užsiregistravęs dalyvis #118
Prisijungta: Št Geg 17 2008, 12:50
Vieta: KĖDAINIAI
Pranešimų: 432
vytas rašė ...

Kęstutis rašė ...

... gert mažiau reik ...




nuo gėrimo per šventes susilaikyti sunku,bet nuo šikimo į visas temas, išsipagiriojus ,susilaikyti vertėtų..

Į viršų
Arunas
Kt Grd 27 2012, 04:24
sirvis
Užsiregistravęs dalyvis #214
Prisijungta: Pn Rgs 12 2008, 09:18
Pranešimų: 96
http://mobile.lrytas.lt/-13532522571352701083-kaip-apsaugoti-langus-nuo-rasojimo.htm
Į viršų
vysniukas
Kt Grd 27 2012, 06:27
Užsiregistravęs dalyvis #360
Prisijungta: Tr Kov 11 2009, 11:41
Pranešimų: 756
Aš savo bute sudėjau plastikiniuslangus su vertikaliom orlaidėm ir per10 metų nebuvo jokio rasojimo, taip patarė draugai statybininkai, tai jei jau sutaupėt ant fortkių, tai išleisit ant pelesio naikinimo ir vaistų, dėl trūkstamos ventiliacijos
Į viršų
AR
Kt Grd 27 2012, 09:25
www.ROTORKLUBAS.lt
Užsiregistravęs dalyvis #6
Prisijungta: Pr Vas 18 2008, 08:16
Vieta: Kaunas
Pranešimų: 3567

Marius rašė ...

O vat ką padaryti kad daugiabutyje langai nerasotu?
Langai statyti (plastikiniai, 3 kamerų) gal prieš ~ 10 metų. Kokius 5 metus buvo viskas liuks, o vat kelis paskutinius metus tai kartais net varva vanduo nuo langų


labai sena tema, bet visgi:
isbandziau "n" budu ir tik vienas pasiteisino. Paprastas buitinis istraukiamasis ventiliatorius. Galia "niolika" W istraukia apie 100m3 per valanda. Ijungta laikau vos ne visa diena (nepalieku tik kai nieko nera namie ir nakti). Pavyksta nuolat laikyti santykine dregme 50-60 proc ribose (kas yra labai geras rezultatas). Elektros sanaudos metams apie 30 LT.

STR norma yra, kad oras keistusi apie 2-3 kartus per valanda. Realiai uztenka apie 1 karto per valanda.

[ Redaguota Sk Grd 07 2014, 09:09 ]
Į viršų
JonasKr
An Sau 01 2013, 10:42
skrendam
Užsiregistravęs dalyvis #306
Prisijungta: Pn Sau 09 2009, 09:53
Vieta: Vilnius
Pranešimų: 1558
baldai lengvam namui http://www.youtube.com/watch?v=okgzItu6mbk
Į viršų
vytas
Tr Sau 02 2013, 12:35
nespjauk į vandenį,jei nieks jo negers
Užsiregistravęs dalyvis #34
Prisijungta: Pr Vas 25 2008, 09:49
Pranešimų: 2966
JonasKr rašė ...

baldai lengvam namui http://www.youtube.com/watch?v=okgzItu6mbk

šitas geras.Kur eini-visur išsilanksto lovos.Aš tik laukiau ,kad įeis į tualetą,kaip nors išsilankstys unitazo dangtis ir galėsi ten miegoti...Bet minčių tikrai originalių yra.
Į viršų
Eiti į puslapį   <<        >>   

Persikelti:     Į viršų

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF
Powered by e107 Forum System
Atvaizdavimo laikas0.0776sek,0.0105iš to užklausomsDB užklausos:32. Naudojama atmintis:3,937kb