Mano Sparnai: Diskusijos / Kita technika, įranga / Termikų paieška


Diskusijos

Mano Sparnai :: Diskusijos :: TECHNIKA :: Kita technika, įranga
 
<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Termikų paieška
Eiti į puslapį       >>  
Moderatoriai: Nerijus Korbutas, Arius, Administratorius
Autorius Pranešimas
Marius
An Vas 19 2013, 09:03
Kas nori- ieško galimybių, kas nenenori-priežasčių.
Užsiregistravęs dalyvis #24
Prisijungta: Št Vas 23 2008, 11:18
Vieta: Visaginas
Pranešimų: 2892
http://thermocompass.nethouse.me/

http://www.youtube.com/watch?v=hPW9n4s9tvw

http://www.youtube.com/watch?v=_6u2mhHcu1U
Į viršų
justas
An Vas 19 2013, 03:14
Užsiregistravęs dalyvis #2
Prisijungta: Pr Vas 18 2008, 06:03
Vieta: LONDON
Pranešimų: 1619
na va ir sklandymas tuoi taps kaip ir formulei 1as. Viskas tik matematika
Į viršų
Algis
An Vas 19 2013, 03:22
algis
Užsiregistravęs dalyvis #12
Prisijungta: An Vas 19 2008, 10:25
Vieta: Elektrėnai
Pranešimų: 1981

justas rašė ...

na va ir sklandymas tuoi taps kaip ir formulei 1as. Viskas tik matematika

Aha. Ir cituojant vieną mūsų klasiką dingsta didžiojo skrydžio idėja
Į viršų
Tinklalapis
vytautas 42
An Vas 19 2013, 05:57
VyTis
Užsiregistravęs dalyvis #79
Prisijungta: Pr Bal 07 2008, 05:23
Vieta: Panevėžys
Pranešimų: 2361
Algis rašė ...

justas rašė ...

na va ir sklandymas tuoi taps kaip ir formulei 1as. Viskas tik matematika

Aha. Ir cituojant vieną mūsų klasiką dingsta didžiojo skrydžio idėja

turbūt žodžius didžiojo skrydžio idėja reikėjo rašyt iš didžiosios raidės

[ Redaguota An Vas 19 2013, 05:58 ]
Į viršų
Turbavykas
Tr Vas 20 2013, 10:11
Užsiregistravęs dalyvis #515
Prisijungta: Pn Sau 08 2010, 10:05
Pranešimų: 95
Kad cia kazkoks tik softas. Nelabai tikiu kad kazka pades, sklandytuvam tuo labiau nes reiktu matyti is daug km. Prie tuo pacio norejau paklausti apie sklandytuvu variometrus. Visi naudojami turi daug netobulumu reguoja i horizontalius gusius ect. Mano manymu sukurti tobula variometra butu galima naudojant INS sistema kaip musu didziuosiuose broliuose airlineriuose. Gal jau kasnors yra tai padares?
Į viršų
vysniukas
Tr Vas 20 2013, 11:38
Užsiregistravęs dalyvis #360
Prisijungta: Tr Kov 11 2009, 11:41
Pranešimų: 756
Yra compeo prietaisas http://www.brauniger.com/en/products/flight-instruments/iq-compeo/overview.html
turi visus prietaisus reikalingus skriejimui termikuose, pipykalka, varis ir t.t., gps, jis ir parodo vidutini kilimą, kurioj pusėj termikėlis buvo (pagal nuonaša, jis ten jau pats pasiskaičiuoja), gali praskristi su savo aparatu įvairiais režimais, jis nusibraižo poliarę, paskui pagal ją rodo iš to aukščio dalėksi iki posūkio taško ar finišo. Tai va taip skraido dabartiniai asai, dar jie turi papildomą gps, kuris taškus deda kas sekundę, šitą gps įjungia prieš posūkio punktą, nes taškai virtualūs, tik nurodytas įskridimo cilindras, kuriam atsižymi, diametras 400 m ar daugiau, dar būna ir min aukštis nurodytas, kuriam turi atsižymėti. Bet gražiausiai būna, kai prietaisas nusprogsta ar gps užlinksta, tai tada daugiausiai jaunimas Lietuvėlėj pasiklysta, o jei pasiūlai pagal žemėlapį skristi, tai jau išvis ragas, rėkia, kad čia skrenda atsilikėliai, bet aš mėgstu visai be prietaisų skraidyti, tik pagal pojūčius. Ar su motorenke ar su laisva skraidykle, tada nebaisu, kad prietaisai užsilenks, o apie įgūdžius išvis nekalbu, kol kas aš pirmiau pajuntu termiką, o prietaisas paskui mane, tik ant nuliukų trinti sunku.
Kažkada Šeduvoj apsirengiau sistemą, sako jei nori trosas laisvas imk ir buksyruokis, tai tingėjau prietaisus pasiimti, sakau sulėksiu ir be jų, tą dieną buvo inversija ir žemai buksyravo iki 250 m, aerodrome pasitrynęs pakilau dar gal kokį 100 m, tikrai ne daugiau ir išskridau į maršrutą, mano deltos kokybė 10 vnt. (maksimum galėjau nulėkti 3.5 km). Virš aerodromo buvo maksimumas, o paskui kokiuose 150-200 m aukštyje tryniausi apie 40 min. kol nusileidau, nuskridau 15 km, Rolandas su prietaisais, kaip sakė atrado skylę ir pramušė iki kilometro su trupučiu, nuskrido 30 km, visi kiti tada berods aplink aerodromą sukrito, gal vienas parasparnistas toliau palėkė.
Taip kad pojūčiai yra labai svarbu, o technika tik glušina juos.
Į viršų
NNN
Kt Vas 21 2013, 09:11
NNN
Užsiregistravęs dalyvis #14
Prisijungta: Tr Vas 20 2008, 12:56
Pranešimų: 5732
Yra toks skraidytojas Gediminas Kazakevičius (šiuo metu, deja, dėl ligos neskraido). Tai štai, mūsų, Vyto R. paminėto vizito į Andrate, IT, metu jis, demonstruodamas Vyto Černiausko skraidyklę "Nemunas" (mokomoji skraidyklė), užsikorė aukščiau visų italų (jų skraidyklės buvo "high tech" tuo metu) su "pypilkomis" ir kitais "supuvusio kapitalizmo" sukurtais prietaisais ir skraidė ilgiausiai neturėdamas jokio prietaiso. Italai kraipė galvas ir rodydami sau į smilkinį (geraja prasme) sakė, kad Gedo galvoj, matyt, variometras yra Reik nepamiršt ir to, kad italai skraidė savo "namuose", o Gedas buvo atvykęs tik prieš dieną, ar dvi . Nepavyko ir man jo "apšokt", nors gavau palėkt "Magic IV" (berods) su visais "pribumbasais" ...

Paukščio jausmą turi Gediminas, o ir Didžiojo Skrydžio Dvasia jame galinga ...

Aš už tai, kad būtų ugdomi natūralūs mūsų pojūčiai, o ne spoksot visą kelią į el.prietaisus. Viską mes turim, tik esam tai pamiršę ...


[ Redaguota Kt Vas 21 2013, 09:17 ]
Į viršų
J.Pleikys
Kt Vas 21 2013, 09:27
Justinas Pleikys
Užsiregistravęs dalyvis #28
Prisijungta: Pr Vas 25 2008, 01:53
Vieta: Vilnius
Pranešimų: 43
Sako, kad veikia, tiesa, dar nedaug kas bandė:
http://www.paragliding.lt/index.php?option=com_phorum&Itemid=30&phorum_query=read,2,46970
Skraidyklių varžybose dar nemačiau, kad kas naudotųsi ir šiaip įtariu, kad nebūtų laiko krapštytis ten su tuo device'u, gerai ir taip gaunasi nepamest termiko
Į viršų
Turbavykas
Kt Vas 21 2013, 04:44
Užsiregistravęs dalyvis #515
Prisijungta: Pn Sau 08 2010, 10:05
Pranešimų: 95
Na "nevarykit" ant tu prietaisu, jie tikrai reikalingi, sklandytuve be ju neisiversi ir visi asai juos naudoja. Kolkas jie arba mechaniniai arba elektroniniai variometrai. Truksta pilnai elektronio sprendimo kad butu glass cockpit ir ispresti dabartiniu prietaisu trukumus. Bet didziojoje aviacijoje tai jau seniai yra.
Į viršų
Algis
Kt Vas 21 2013, 05:27
algis
Užsiregistravęs dalyvis #12
Prisijungta: An Vas 19 2008, 10:25
Vieta: Elektrėnai
Pranešimų: 1981
Turbavykas rašė ...

Bet didziojoje aviacijoje tai jau seniai yra.

Na ir koks tolkas? B747 vis tiek termikais nevaro
Į viršų
Tinklalapis
Eiti į puslapį       >>   

Persikelti:     Į viršų

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF
Powered by e107 Forum System
Atvaizdavimo laikas0.0899sek,0.0139iš to užklausomsDB užklausos:32. Naudojama atmintis:3,907kb