Mano Sparnai: Diskusijos / Prietaisai. Navigaciniai, variklio darbo ir kt. / reikalinga navigacija


Diskusijos

Mano Sparnai :: Diskusijos :: LĖKTUVO GAMYBOS, KONSTRAVIMO KLAUSIMAI :: Prietaisai. Navigaciniai, variklio darbo ir kt.
 
<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
reikalinga navigacija
Eiti į puslapį   <<        >>  
Moderatoriai: Nerijus Korbutas, Arius, Administratorius
Autorius Pranešimas
NNN
An Vas 10 2015, 06:52
NNN
Užsiregistravęs dalyvis #14
Prisijungta: Tr Vas 20 2008, 12:56
Pranešimų: 5732

Algirdas L rašė ...

Taigi mes ir svarstom, ar reikia tą ,,navigaciją,, iš karto pirkti ...
Aš su GPS skraidau 22 metus ir kažkada seniau už ŠIlutės link Nidos dingdavo palydovai ir atsirasdavo prie Nidos, nejauku, rusų siena čia pat.Tada padeda kompasas.
Apskritai lėktuve dažniausiai genda elektronika, vadinasi nepatikima, nebent dubliuota, sertifikuota ir nauja.
P.S. Kaip lakūnai senovėje surasdavo tašką taigoje, Arktyje, vandenyne ? Ten žemėlapis bevertis.
GPS labai geras daiktas, bet tik kaip pagalbinis.


Blokavimas ... man dažnai "dingsta" palydovai Jurbarko traverse lekiant iš Kauno Tauragėn ... . Britų pilotai irgi skundėsi, kad jų kariškiai blokuoja - pratybos

Taigi, leki, GPS kelią rodo, o pats pirštu vedi žemėlapyje, kad žinotum, kur esi, jei anas "numirtų".

Šiaip, tai, aviacinė navigacija nelabai mums naudinga yra. Reiktų mokytis pėstininkų navigacijos, orientacinio sporto pagrindų - kompasas, vietovės elementai, azimutai ir t.t. Juk skrendam su nepatikimais varikliais. Tai reiškia, kad reik apskrist pelkes, didesnius vandens telkinius, miškus bei girias, gyvenvietes ir mokėt vėl "gult" į kursą. Seniau, sklandytojai Lietuvoj mokydavosi vietoves atpažint pagal bažnyčias ... .

Na, bet, jei mirtinai reik GPS, tai turiu eTrex. Be žemėlapio, bet labai geras, iš Valstijų parvežtas, vienas pirmųjų, kai buvo nuimti tikslumo apribojimai. Būtų 40 EUR. Yra vartotojo knygelė ir laidai (maitinimas, nuskaitymas į kompą).







[ Redaguota An Vas 10 2015, 07:05 ]
Į viršų
vysniukas
An Vas 10 2015, 08:20
Užsiregistravęs dalyvis #360
Prisijungta: Tr Kov 11 2009, 11:41
Pranešimų: 756
O Ginčiokas kartais mūsų nepatrolino?
Į viršų
vytas
An Vas 10 2015, 09:08
nespjauk į vandenį,jei nieks jo negers
Užsiregistravęs dalyvis #34
Prisijungta: Pr Vas 25 2008, 09:49
Pranešimų: 2966
Visas šias blevyzgas būtų galima sudėt į vieną sakinį:-" Na neturim mes tos navigacijos tau parduot"
o pamenu dar tuos laikus,kai forumo taisyklės buvo labai griežtos,kiek visokių įspėjimų ir papeikimų gavau... Ech ir už ką kovota buvo (

[ Redaguota An Vas 10 2015, 09:12 ]
Į viršų
NNN
Tr Vas 11 2015, 08:15
NNN
Užsiregistravęs dalyvis #14
Prisijungta: Tr Vas 20 2008, 12:56
Pranešimų: 5732
vytas rašė ...

Visas šias blevyzgas būtų galima sudėt į vieną sakinį:-" Na neturim mes tos navigacijos tau parduot"
o pamenu dar tuos laikus,kai forumo taisyklės buvo labai griežtos,kiek visokių įspėjimų ir papeikimų gavau... Ech ir už ką kovota buvo (


Kaip tai neturim?

Taigai rašiau: ... turiu eTrex. Be žemėlapio, bet labai geras, iš Valstijų parvežtas, vienas pirmųjų, kai buvo nuimti tikslumo apribojimai. Būtų 40 EUR. Yra vartotojo knygelė ir laidai (maitinimas, nuskaitymas į kompą).
Į viršų
Algis
Tr Vas 11 2015, 09:47
algis
Užsiregistravęs dalyvis #12
Prisijungta: An Vas 19 2008, 10:25
Vieta: Elektrėnai
Pranešimų: 1981
Algirdas L rašė ...

P.S. Kaip lakūnai senovėje surasdavo tašką taigoje, Arktyje, vandenyne ? Ten žemėlapis bevertis.

Na naudojosi kompasu, logaritmine liniuote, ir kampmačiu. Skaičiavo nuonašas. Naudojosi geležinkeliais, upėmis. Teko skaityti M. Vododpjanovo prisiminimų knygą "Poliarinis lakūnas". Įspūinga. Vėliau atsirado astrokompasai. Bet jie naudojami tik aukštutinėse platumose, kur didelė magnetinio kompaso paklaida ir kur beveik nenusileidžia saulė. Ten jutiklis seka saulės padėtį. 1980 metais teko tokius aptarnauti ant MI-8.
Į viršų
Tinklalapis
vytas
Tr Vas 11 2015, 10:30
nespjauk į vandenį,jei nieks jo negers
Užsiregistravęs dalyvis #34
Prisijungta: Pr Vas 25 2008, 09:49
Pranešimų: 2966
...o viskas prasidėjo nuo dviejų nekaltų žodžių-"pirkčiau navigaciją"
Ir kaip čia neprisiminus vieno seno anegdoto,kaip patyręs banditas mokina pradedantį chuliganėlį:
.Pro šoną eina toks mažas susitraukęs žmogelis. Banditas chuliganėliui sako:-mokinkis kaip reikia.
-ei tu,čiuvakas,kiek dabar valandų??-kreipiasi į žmogelį
-puse septynių-atsako žmogelis
- kur kur tu mane pasiuntei?

Chebryt,čia juk pirkimų skyrelis. Visi mes buvom jauni ,patyrę visokių įdomių istorijų ir turim ką papasakot .Ir būtų visai įdomu paskaityt ilgais žiemos vakarais,tskant jaunystę prisimint. Tai kas netingi,galėtų ir parašyt..Tik ne perki-parduodi skyriuose
Į viršų
Algirdas L
Tr Vas 11 2015, 11:52
Užsiregistravęs dalyvis #541
Prisijungta: Št Vas 27 2010, 09:34
Vieta: Vilnius
Pranešimų: 532
Ačiū Algi, apie astrokompasus nežinojau ...
Memuarams laiko nelieka
Į viršų
Arturas Stundzia
Tr Vas 11 2015, 06:17
Užsiregistravęs dalyvis #40
Prisijungta: Tr Vas 27 2008, 09:34
Pranešimų: 600
Patarimas - pradžiai reikia išmokti skraidyti pagal žemėlapi , o tai būna ir taip : skridau iš Utenos i Rūdiškes ir džipiese pastačiau pagal šaukini paskirties aerodromo , o gi už elektrėnu gerokai paskridus mane ta navigacija vis toliau veda - susirišau su Tadeušu - sako kažkas skraido šalia jo , išsiaiškinome , kad tai ne aš , priskrendu miesteli , perskaitau kelio ženkle -- DAUGAI , na velniop tą navigaciją - skrendu link Rūdiškiu skaitydamas kaimų pavadinimus ir pasiklausdamas ar juos žino Tadas ir pasiekiau tikslą gan greitai .
Tik po savaitės pažiurėjau i džipieisa , o gi skubant buvo nustyta ne RD , o DR-- Druskininkai .
Reikia skraidyti su galva .
Į viršų
Marius
Tr Vas 11 2015, 08:06
Kas nori- ieško galimybių, kas nenenori-priežasčių.
Užsiregistravęs dalyvis #24
Prisijungta: Št Vas 23 2008, 11:18
Vieta: Visaginas
Pranešimų: 2892
Šiuo atveju tau ir žemėlapis gali nepadėt, nes nėr garantijos, kad skrendi jo neapvertes aukštyn kojom
Į viršų
vysniukas
Tr Vas 11 2015, 10:47
Užsiregistravęs dalyvis #360
Prisijungta: Tr Kov 11 2009, 11:41
Pranešimų: 756
Juokas juokais, bet daugelis piliečių varto žemėlapį naviguodami, net jei kelias truputį vingiuoja, sukinėja jį. Pasirodo, tai normalus dalykas, daugelis neturi išlavinto ar įgimto erdvinio mąstymo. Studijų metu man teko labai ilgai aiškinti, kad 45 laipsnių posvyrio T sija iš vršaus atrodo kaip horizontali plokštelė ir projekcijoj kitokio ilgio, kol nepadariau modelio iš lapo popieriaus ir nepradėjau vartyti erdvėje, nors užmušk iki to atsirado dar keli grupiokai, kurie bandė aiškinti, kad aš klystu.
Į viršų
Eiti į puslapį   <<        >>   

Persikelti:     Į viršų

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF
Powered by e107 Forum System
Atvaizdavimo laikas0.0790sek,0.0100iš to užklausomsDB užklausos:31. Naudojama atmintis:3,920kb