Mano Sparnai: Diskusijos / Technologijos / Patikimumas, darbo kultura


Diskusijos

Mano Sparnai :: Diskusijos :: LĖKTUVO GAMYBOS, KONSTRAVIMO KLAUSIMAI :: Technologijos
 
<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Patikimumas, darbo kultura
Eiti į puslapį   <<        >>  
Moderatoriai: Nerijus Korbutas, Arius, Administratorius
Autorius Pranešimas
Rolandas
Tr Bal 11 2012, 04:35
rolandas
Užsiregistravęs dalyvis #8
Prisijungta: An Vas 19 2008, 01:09
Pranešimų: 5558
Tikrai jau daug kartų kalbėta, kad medienos negalima klijuoti lipalu, kleiberitu arba kitokiu vištašūdžiu-nuo drėgmės toks suklijavimas pasileidžia. Nežiūrint to, žmonės į lėktuvą investavę keliasdešimt tūkstančių, sutaupė kelioloka litų-sparnus klijavo lipalu. Atvejis labai konkretus, tiesiog nusikalstamas kvailumas. Neužilgo bus bandoma skraidyti. Ką daryti? Nutylėti ir būti visiems geručiu?
Pamąstymui- kito sparno nuotraukėlė po avarijos su atsiklijavusia lonžerono sienele. Grubiai pažeidžiant technologiją sparnas sulipdytas nekokybišku kazeinu.. Pasekmės-žuvęs Algirdas Kučinskas.Žuvęs ne dėl savo kaltės. Žuvo todėl kad pasitikėjo gamykliniais sparnais.



Būsi gerutis-gali pamatyti panašų vaizdą. Nebūsi gerutis-būsi iškoliotas kad kišiesi ne į savo reikalus. Ką daryti?

[ Redaguota Tr Bal 11 2012, 07:38 ]
Į viršų
PovilasK
Tr Bal 11 2012, 05:28
Povilas
Užsiregistravęs dalyvis #549
Prisijungta: Kt Kov 11 2010, 10:53
Vieta: Vilnius
Pranešimų: 739

Rolandas rašė ...

Neužilgo bus bandoma skraidyti. Ką daryti? Nutylėti ir būti visiems geručiu?


Visiškai uždaras keletos "nebijančių kritikos" narių forumas, su problemos dokumentacija, asmens įvardinimu, bent jau tame forume "registruotais" perspėjimais konstruktoriui.

Atsitikus nelaimei/avarijai - CAA negalėtų sakyti, kad niekas nepastebėjo, niekas nieko nekontroliavo, etc. Tiesiog beždžionė su granata yra pavojinga, kad ir kiek ją mokintum - federacija atsakomybę nusiima.
Į viršų
Tinklalapis
Marius
Tr Bal 11 2012, 05:58
Kas nori- ieško galimybių, kas nenenori-priežasčių.
Užsiregistravęs dalyvis #24
Prisijungta: Št Vas 23 2008, 11:18
Vieta: Visaginas
Pranešimų: 2892
Ir taip ir taip negerai, rinktis tau tarp dviejų blogybių.
Aš už paviešinimą tokių dalykų.
Į viršų
Juozas
Tr Bal 11 2012, 10:00
Užsiregistravęs dalyvis #22
Prisijungta: Št Vas 23 2008, 06:32
Pranešimų: 996
Yra senas rytietiškas posakis: "Kas giria mano dorybes, tas mano priešas, kas nurodo mano trūkumus, tas mano draugas". Būtų labai gerai, kad konstruktoriai vadovautųsi šia taisykle. Jeigu kritika nepagrįsta, argumentuotai paaiškinti, o ne "atsimušinėti" fraze: "Nelįsk, viskas čia gerai. tu nieko neišmanai". Svarbiausia, kad taip elgiasi ne tik mėgėjai, bet ir mechankai profesionalai.
Tokių dalykų viešinimas, tai jokiu būdu ne skundimas, o siekimas išsaugoti karštas galvas.
Pagaliau nebūtina pastebėtus trūkumus skelbti forume. Jeigu konstruktorius į pastabas nereaguoja, arba reaguoja neadekvačiai, yra vienas būdas. Forumo dalyviai turi patariamojo balso teisę, sprendžiamosios neturi, išskyrus vieną. Jam ir galima nusiųsti asmeninį pranešimą (buvau, mačiau, kilo įtarimas ir pan.).

[ Redaguota Tr Bal 11 2012, 10:26 ]
Į viršų
AR
Tr Bal 11 2012, 10:06
www.ROTORKLUBAS.lt
Užsiregistravęs dalyvis #6
Prisijungta: Pr Vas 18 2008, 08:16
Vieta: Kaunas
Pranešimų: 3567
Rolandas rašė ...



Būsi gerutis-gali pamatyti panašų vaizdą. Nebūsi gerutis-būsi iškoliotas kad kišiesi ne į savo reikalus. Ką daryti?


Manau iseitis tik viena- asmeniskai perspeti apie tai konstruktoriu. Tik jo atsakomybe, tik jo ir galutinis sprendimas. Kaip jau minejau ne karta - neprasyta kritika neveikia.
Į viršų
Saras
Tr Bal 11 2012, 10:33
saras
Užsiregistravęs dalyvis #701
Prisijungta: Kt Grd 09 2010, 11:38
Vieta: Kauno r
Pranešimų: 388
AR rašė ...


Manau iseitis tik viena- asmeniskai perspeti apie tai konstruktoriu. Tik jo atsakomybe, tik jo ir galutinis sprendimas. Kaip jau minejau ne karta - neprasyta kritika neveikia.

Nemanau kad tai Tik jo atsakomybe, tik jo ir galutinis sprendimas. nes taikomos kolektyvines bausmes. Ir man nera grazu kai kaimyno tvartas dega
Į viršų
eva
Tr Bal 11 2012, 11:11
Svečias
Visiems geras niekad nebūsit ,Rolandai.Juk visada taip -arba tave mėgsta arba ne,o svarbiausia,manau būt sažiningam pačiam sau.
Į viršų
AR
Kt Bal 12 2012, 01:19
www.ROTORKLUBAS.lt
Užsiregistravęs dalyvis #6
Prisijungta: Pr Vas 18 2008, 08:16
Vieta: Kaunas
Pranešimų: 3567
Saras rašė ...

AR rašė ...


Manau iseitis tik viena- asmeniskai perspeti apie tai konstruktoriu. Tik jo atsakomybe, tik jo ir galutinis sprendimas. Kaip jau minejau ne karta - neprasyta kritika neveikia.

Nemanau kad tai Tik jo atsakomybe, tik jo ir galutinis sprendimas. nes taikomos kolektyvines bausmes. Ir man nera grazu kai kaimyno tvartas dega

O kaip gi kitaip?
Na dar atsakomybe to, kuris tikrina ir pasiraso pries gaunant tinkamumo pazymejima.

Į viršų
KL
Kt Bal 12 2012, 09:56
Užsiregistravęs dalyvis #13
Prisijungta: Tr Vas 20 2008, 12:59
Pranešimų: 969
Manau, kad šiai problemai išspręsti yra viskas ko reikia:
- LAF visuomeniniai inspektoriai,
- LAF techninė taryba,
- CAA "kuvalda".
Visa šita "ierarchja" gali išvengti subjektyvumo, nepakankamos kompetencijos įvertinant ginčytinus atvejus ir pavojingų konstrukcijų įteisinimo.
Kaip medicinoje - jei nesusitvarko vienas gydytojas - kviečia konsiliumą, jei nesusitvarko konsiliumas - kviečia policiją.
O jei ligonis nenori gyventi - nepadės nei gydytojai, nei policija.
Nebent žmona...
Į viršų
KL
Kt Bal 12 2012, 10:08
Užsiregistravęs dalyvis #13
Prisijungta: Tr Vas 20 2008, 12:59
Pranešimų: 969
Dėl kleiberito:
Aviacijoje laikomasi nuostatos - jeigu neįrodyta, kad saugu, reiškia nesaugu.
Dėl įrodymo:
Jeigu klijuočiau sparnus kleiberitu, pasidaryčiau daug klijavimo pavyzdžių-liūdininkų. Dalį jų padėčiau ant garažo stogo "ant lietaus ir saulės", dalį garaže, o dalį laikyčiau namie po lova. Periodiškai (pradžioj dažniau, paskui rečiau) po kelis apžiūrėčiau ir sulaužyčiau.
Rezultatai ir jų tendencija parodytų mano sparno patikimumą.
Dar geriau, jeigu tai išbandyti ir palyginti su keliais klijais (epoksidke, rezorcininiais ir t.t.).
Čia būtų mano, kaip individualaus inspektoriaus nuomonė. Bet neturėdamas patirties kviesčiausi šiam "ligoniui" konsiliumą - LAF techninę tarybą. Jeigu patirtis jau yra, kam tos šiūkšlės garaže ir po lova?
Toks būtų principas...


[ Redaguota Kt Bal 12 2012, 10:10 ]
Į viršų
Eiti į puslapį   <<        >>   

Persikelti:     Į viršų

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF
Powered by e107 Forum System
Atvaizdavimo laikas0.0855sek,0.0109iš to užklausomsDB užklausos:31. Naudojama atmintis:3,926kb