Mano Sparnai: Diskusijos / Malūnsparniai. Sraigtasparniai / Pastatymo ir atakos kampai. Aerodinamikos pagrindai


Diskusijos

Mano Sparnai :: Diskusijos :: TECHNIKA :: Malūnsparniai. Sraigtasparniai
 
<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Pastatymo ir atakos kampai. Aerodinamikos pagrindai
Eiti į puslapį   <<        >>  
Moderatoriai: Nerijus Korbutas, Arius, Administratorius
Autorius Pranešimas
AR
Tr Rgs 23 2009, 08:28
www.ROTORKLUBAS.lt
Užsiregistravęs dalyvis #6
Prisijungta: Pr Vas 18 2008, 08:16
Vieta: Kaunas
Pranešimų: 3567

JIG rašė ...

1. Mentes geometrinis susukimas yra neigiamas- t.y. mentės išstatymo kampas mažėja einant nuo šaknies link mentės galo, kadangi skerspjūvio linijinis greitis prie šaknies bus mažesnis už mentės gale esančio skerspjūvio greitį dėl per tą patį laiką nueinamo atstumo. Tai padidina sraigto naudingumą- dirba didelė dalis mentės. Mažėjantis kampas link mentės galo (kuris artėja prie nulio sraigtasparnio atveju) padeda autorotacijai, nes, mažas kampas įtakoja didesnę bendrosios aerod. jėgos atstojamąją, nukreiptą mentės sukimosi kryptimi.



ne visai teisingai.
Sraigtasparnyje taip nes jo rotorius dirba kaip propeleris. O Malunu rotoriui geriausia yra nedidelis teigiamas susukimas (kai mentes galo pastatymo kampas siek tiek didesnis nei saknies) arba bent jau nulinis susukimas. Neigiamas susukimas maluno rotoriui yra minusas. Nes didesne bendrosios aerodinamines jegos atstojamoji gaunama prie didesnio mentes atakos (ne pastatymo) kampo (eina kalba apie darbinius sukius o ne autorotacijos pradzia) o menciu galuose del didelio linijinio sukimosi greicio menciu atakos (ne pastatymo bet atakos) kampai mazesni nei sakninej dalyje.


[ Redaguota Tr Rgs 23 2009, 08:29 ]
Į viršų
vytautas 42
Tr Rgs 23 2009, 09:18
VyTis
Užsiregistravęs dalyvis #79
Prisijungta: Pr Bal 07 2008, 05:23
Vieta: Panevėžys
Pranešimų: 2361
justas rašė ...

Man tuoi galva visiskai susisuks nuo jusu autorotaciju .

gryna teisybe
Į viršų
juozas49
Tr Rgs 23 2009, 09:53
Užsiregistravęs dalyvis #63
Prisijungta: Tr Kov 19 2008, 01:39
Pranešimų: 797
Nesuprantu kuriu galu tiek diskutuoti.Reikia nusipirkti rotariaus mentes ,sumontuoti ir skraidyti.O dar geriau nupirkti visa aparata.As pastoviai seku pardavimus ir tikrai iki 4000$ galima nupirkti skrendanti maluna.Bet matau yra zmoniu kurie nori isradineti jau israstus dalykus.As seniai jau norejau pirkti,bet mane sulaike tik kuro sanaudos malunuose.Gaunasi dvigubai daugiau negu MS.O kadangi man malonuma suteikia skridimas, o ne darbas kur nors rusyje,tai ir nenoriu konstruoti jau sukonstruotus aparatus.Bet cia tik mano nuomone.Nepriimkit nieko asmeniskai.
Į viršų
Audrius
Tr Rgs 23 2009, 10:01
Svečias
Vyti,filosofuojam.
Į viršų
Audrius
Tr Rgs 23 2009, 10:18
Svečias
juozas49 rašė ...

Nesuprantu kuriu galu tiek diskutuoti.Reikia nusipirkti rotariaus mentes ,sumontuoti ir skraidyti.O dar geriau nupirkti visa aparata.As pastoviai seku pardavimus ir tikrai iki 4000$ galima nupirkti skrendanti maluna.Bet matau yra zmoniu kurie nori isradineti jau israstus dalykus.As seniai jau norejau pirkti,bet mane sulaike tik kuro sanaudos malunuose.Gaunasi dvigubai daugiau negu MS.O kadangi man malonuma suteikia skridimas, o ne darbas kur nors rusyje,tai ir nenoriu konstruoti jau sukonstruotus aparatus.Bet cia tik mano nuomone.Nepriimkit nieko asmeniskai.

Na uz 4000 kazi ,kaip ten bus su skraidymu?
Į viršų
AR
Tr Rgs 23 2009, 11:17
www.ROTORKLUBAS.lt
Užsiregistravęs dalyvis #6
Prisijungta: Pr Vas 18 2008, 08:16
Vieta: Kaunas
Pranešimų: 3567
juozas49 rašė ...

Nesuprantu kuriu galu tiek diskutuoti.Reikia nusipirkti rotariaus mentes ,sumontuoti ir skraidyti.O dar geriau nupirkti visa aparata.As pastoviai seku pardavimus ir tikrai iki 4000$ galima nupirkti skrendanti maluna.Bet matau yra zmoniu kurie nori isradineti jau israstus dalykus.As seniai jau norejau pirkti,bet mane sulaike tik kuro sanaudos malunuose.Gaunasi dvigubai daugiau negu MS.O kadangi man malonuma suteikia skridimas, o ne darbas kur nors rusyje,tai ir nenoriu konstruoti jau sukonstruotus aparatus.Bet cia tik mano nuomone.Nepriimkit nieko asmeniskai.


na pirma - yra tokiu zmoniu kurie nori konstruoti. O antra net nusipirkus reikia zinoti kas ir kaip veikia
Į viršų
Audrius
Kt Rgs 24 2009, 12:01
Svečias
Bandau paaiskinti kodel modeliukas rotuoja su gan preciziskai padaryta mentim neigiamam kampe .Modeliukas svaria apie 2kg rotorius 1 metras ,mentis yra apie 47cm apie 3,5 cm plocio ,profilis simetriskas Pritaikytas akrobatikai atlikinet)ir yra gan standus ,kaip styga.Tai del jo nelankstumo jis, kaip ir neturi varomosios ir keliamosios rotoriaus zonos ir vien del to ,kad nesusisuka mentis (neuztenka svorio arba mentis yra per kieta sukimui)todel reikia tenkintis nemazu negatyviu kampu kuris lygiai taip pat suagiai maluna nuleizdzia zemyn.
Bandymas pastatyti 0 kampa jau privede prie sukiu mazejimo ir didesnio pacio maluno greitejimo link zemes,po to staigiai buvo pastatytas didziausias neigiamas kampas ir tik tuomet pradejo sukiai dideti.Didejant sukiams menties atakos kampas buvo taip pat didinamas palaipsniui iki -4 -3 kur buvo pasiekta optimaliausia autorotacija.
Pridedu pora paveiksliuku tolimesniam filosofavimui.





Sunkokai matosi bet gal bus galima suprast.Bandau paaiskint lankscios menties darba.Pirmam paveisliuke bandau pavaizduoti ,kaip menti veikia srautas stolo zonoje.Priekine dalis (nosele iki tvirtinimo vietos 25%) tarkim gauna srauta is apacios 25% ,o uodegele 75% tuo ir yra verciama mentis oro srauto nosele zemyn iki neigiamo kampo varomasis vektorius pradeda krypti i prieki ir pradeda sukti menti aplink savo asi. Tada prasideda greitejimas ir keiciasi profilio apiputimo kampas isislgai per visa menti ,o i galus mentis del stumiamo profilio dideliu greiciu per ora yra statoma i 0 padeti ,o i pacius galus pvz i +2
Jeigu tik suleteja rotorius ,keiciasi apiputimo kampas ir tada dideja stolo zona tuo paciu dideja ir apiputimo menties plotas is apacios reiskia suvertimo momentas padidejes stato didesne dali i neigiama kampa kuris vercia menti su didesne jega ir greiciau suktis iki tol kol pasiekus didesni greiti menciu galiukai statydami vis didesni kampa stabdo darydami keliamaja jega,Taip ir vyksta balansas tarp varomosios ir keliamosios rotoriaus zonos ,o stolas viska pakontroliuoja Kialaimas pozitivinis siaip buna 1/4 ar 5 rotoraius, varomasis yra didziausias .Skridimo metu ,nuo ikrovos ir sukiu jie keiciasi psatoviai palaikydami viens kitam balansa.
Su kieta mentim toks procesas nevyksta todel jis ir nera efektyvus ,bet tinkamas sraigtasparniams saugiai nusileisti. Bet ir nepasiseke jo uzrotuot net 0 kampe kas siaip turetu vykti pagal Andriaus rasyta teorija(nes mentis buvo per kieta) .
Kai kam jau galvos sukasi nuo musu rotaciju,o as vis ieskau pavyzdzio ar bandymo kuris akivaizdziai irodytu rotacija teigiamam kampe per visa menti.Dar truputi pakentekit
Į viršų
AR
Kt Rgs 24 2009, 12:10
www.ROTORKLUBAS.lt
Užsiregistravęs dalyvis #6
Prisijungta: Pr Vas 18 2008, 08:16
Vieta: Kaunas
Pranešimų: 3567
Audriau, vienas kalba apie miltus - kitas apie tiltus.
Į viršų
Audrius
Kt Rgs 24 2009, 12:42
Svečias
Kur miltai? kur tiltai?
Į viršų
AR
Kt Rgs 24 2009, 07:56
www.ROTORKLUBAS.lt
Užsiregistravęs dalyvis #6
Prisijungta: Pr Vas 18 2008, 08:16
Vieta: Kaunas
Pranešimų: 3567
Audrius rašė ...

Kur miltai? kur tiltai?


man rodos kai kadanors susitiksim padiskutuosi- nes cia nusimato labai ilga kalba nuo paciu pagrindu aerodinamikos. kaip jau minejau tu bandai irodyti kad saule sukasi aplink zeme
Į viršų
Eiti į puslapį   <<        >>   

Persikelti:     Į viršų

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF
Powered by e107 Forum System
Atvaizdavimo laikas0.0911sek,0.0333iš to užklausomsDB užklausos:27. Naudojama atmintis:4,028kb