Mano Sparnai: Naujienos


Su kovo 11-ąja!


  Trečiadienis 11 kovo 2020 - 00:54:19 | Administratorius





Kovo 11-ąją buvome vieningi, bebaimiai, troškome būti laisvi. Tad šią gražią ir svarbią kiekvienam lietuviui pavasario dieną pasidžiaukime atkurta nepriklausoma valstybe, palinkėkime vienas kitam tvirtybės ir ryžto išlikti oriais savo tautos vertybių puoselėtojais! Su švente!


Su Šventėmis!


  Antradienis 24 gruodžio 2019 - 06:38:55 | Administratorius





Linksmų Kalėdų ir laimingų 2020-ųjų !!!


SVETAINĖS ADMINISTRATORIUS NERIJUS


SAKALO SPARNAI 2019


  Penktadienis 26 liepos 2019 - 12:27:43 | Administratorius


(Foto: airbus.com)


Š. m. liepos 27 d. Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje, Šiauliuose, vyks karo aviacijos šimtmečiui paminėti skirta Aviacijos šventė „Sakalo sparnai 2019“.



ANBO Sparnais aplink Europą - 85!


  Penktadienis 19 liepos 2019 - 09:23:55 | Administratorius





3-jų ANBO Skrydis aplink Europą, prieš 85-erius metus, atliktas Lietuvos lakūnų, minint pirmąsias Dariaus ir Girėno skrydžio metines 1934 metais - neabejotinai pats sėkmingiausias ir žymiausias Nepriklausomos Lietuvos karo aviacijos žygis.
Lietuviškais ANBO-IV nuskrista 10 tūkstančių kilometrų, aplankyta galybė šalių, ir visa tai - atvirais lėktuvais, be modernių, šiuolaikinių navigacijos prietaisų, be mažiausio gedimo, visur minučių tikslumu! Verta prisiminti ir didžiuotis!


Lietuvos Karo aviacijai - 100!


  Antradienis 12 kovo 2019 - 08:54:40 | Administratorius





Lietuvos Karo Aviacija (Lietuvos kariuomenės Karinės oro pajėgos) švenčia įkūrimo šimtmetį.
1919 m., itin sudėtingomis aplinkybėmis ir kupina nepriteklių pradėjusi savo Skrydį - Lietuvos Karo Aviacija per pirmąjį Nepriklausomybės dvidešimtmetį tapo neatsiejama pasididžiavimo Tėvyne dalimi, nepaneigiamu modernios valstybės simboliu.
Po ilgų ir tragiškų okupacijos dešimtmečių 1992 m. atgimusios Lietuvos Karinės oro pajėgos šiandien vėl tęsia savo Skrydį. Saugo mus nuo išorės priešų, atlieka galybę įvairių funkcijų, nuolat ir betarpiškai bendradarbiauja su kitų šalių oro pajėgomis. Suvokime to prasmę, branginkime ir didžiuokimės! Gero Vėjo!


Svetainės administratorius Nerijus Korbutas


Dėl užimto Šilutės aerodromo grąžinimo aviatoriams


  Ketvirtadienis 07 vasario 2019 - 00:28:42 | Administratorius




Gerbiamieji, nepažiūrėkite abejingai ir būtinai pasirašykite peticiją dėl užimto Šilutės aerodromo grąžinimo aviatoriams.

PETICIJĄ PASIRAŠYTI GALITE ČIA


Su Šventėmis!


  Pirmadienis 24 gruodžio 2018 - 16:56:55 | Administratorius





Smagių švenčių, darbingų 2019 !!!


SVETAINĖS ADMINISTRATORIUS NERIJUS


Farmanas ore!


  Trečiadienis 12 rugsėjo 2018 - 22:06:48 | Administratorius





Po daugybės metų darbo, šiandien į orą pakilo aviakonstruktoriaus iš Panevėžio krašto Stanislovo Čepaičio pastatyta Henri Farman III replika!
VIDEO NUORODA


Mano Sparnai administratorius Nerijus Korbutas



Lituanicos Skrydžiui - 85!


  Pirmadienis 16 liepos 2018 - 17:54:03 | Administratorius





Minime S.Dariaus ir S.Girėno skrydžio Lituanica per Atlantą 85-metį. Ta proga noriu pasiūlyti paskaityti puikų Lituanicos temos tyrinėtojo Gintauto Kačergiaus straipsnį, analizuojantį Lituanikos maršruto peripetijas: Lituanikos skrydis. Maršrutai


Mano Sparnai administratorius Nerijus Korbutas


Memorialas žemaičių aviatoriams


  Sekmadienis 17 birželio 2018 - 19:54:37 | Administratorius




Memorialo žemaičių aviatoriams,
minint Lietuvos aviacijos šimtmetį, statyba



2018 m. minime Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Tarybos pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas padėjo pamatus modernios valstybės kūrimuisi. Jau 1919 m. sukurta Lietuvos karo aviacija tapo šiuolaikinės aviacijos pradininke Lietuvoje, leidusi lietuviui veržtis į padangę ir užkariauti dar nematytus tolius. 1927 m. įkurtas Lietuvos aeroklubas tapo pagrindine aviaciją Lietuvoje populiarinančia organizacija, dėka kurios užaugo gausus aviatorių ir aviacijos mylėtojų būrys.
Žemaičių krašto žmonės taip pat užima svarbią vietą Lietuvos aviacijos istorijoje. 1933 m. liepą tragiškai pasibaigęs žemaičių Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydis per Atlanto vandenyną tapo įkvėpimu lietuviams dar labiau veržtis į dangų ir garsinti tėvynės Lietuvos vardą.
Dar XVII a. žemaitis Kazimieras Simonavičius išleidęs veikalą „Didysis artilerijos menas“ tapo raketų mokslo pradininku pasaulyje. Viekšniuose paskutinius gyvenimo metus praleidęs Aleksandras Griškevičius, sukūręs Žemaičio garlėkį, laikomas aviacijos pradininku Lietuvoje. O kur dar gausus būrys iš Žemaitijos kilusių tarpukario karo aviacijos, civilinių lakūnų, sklandytojų ir jų minties tęsėjų Lietuvos okupacijos metais ir šiais laikais. Ilgai Žemaitijoje sklandžiusi mintis pastatyti memorialą Žemaitijos aviatoriams ir įteikti Lietuvai dovaną minint valstybės atkūrimo šimtmetį tampa realybe.
2017 m. susikūrusi iniciatyvinė grupė „Memorialas žemaičių aviatoriams ir Lietuvos aviacijos šimtmečiui“ organizuoja memorialo statymo darbus. Paminklui pasirinkta istorinė vieta Žemaitijos centre – Telšiuose, Masčio ežero pašonėje, šalia Žemaičių muziejaus „Alka“. Šioje vietoje 1935 m. Telšių amatų mokyklos moksleiviai atidarė sklandymo stotį ir pradėjo savo pirmuosius skraidymus. Memorialo architektu sutiko tapti Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, profesorius Algirdas Žebrauskas. Planuojama pastatyti 12-15 metrų aukščio monumentą iš granito ir plieno konstrukcijos. Iš trijų granito plokščių sudarytas pagrindas simbolizuos tris Lietuvos aviacijos periodus: aviacijos priešistorę, tarpukario aviacijos laikmetį ir laikotarpį po 1940 m. iki dabar. Memorialo pagrinde bus įamžintos žymių kiekvieno periodo aviatorių pavardės. Plieno konstrukcija, vertikale kylanti aukštyn kiekvienam memorialo lankytojui primins S. Dariaus ir S. Girėno testamente paminėtą raginimą: „Lituanikos“ pralaimėjimas ir nugrimzdimas į Atlanto vandenyno gelmes tegu auklėja jaunų lietuvių atkaklumą ir ryžtumą, kad Sparnuotas Lietuvis būtinai įveiktų klastingąjį Atlantą Tėvynės Lietuvos garbei!“.
Prie memorialo žemaičiams aviatoriams ir Lietuvos aviacijos šimtmečiui idėjos įgyvendinimo prisideda Žemaičių kultūros draugija, į kurios banko sąskaitą galima pervesti auką memorialo statybai. Paaukojusiųjų memorialo statybai didesnę kaip 500 eurų sumą pavardės ar įmonių pavadinimai bus įrašyti memorialo sienelėje.
Kviečiame paremti memorialo statymo darbus pervedant norimą pinigų sumą į Žemaičių kultūros draugijos sąskaitą AB Luminor Bank banke LT074010042800061620, įmonės kodas 191914572. Mokėjimo paskirtyje nurodyti „Memorialui žemaičių aviatoriams ir Lietuvos aviacijos šimtmečiui“.


PRISIJUNKITE PRIE DISKUSIJOS


Pagarbiai, Nerijus



Eiti į puslapį   <<        >>  

Ieškoti Mano Sparnai

Atvaizdavimo laikas0.0654sek,0.0049iš to užklausomsDB užklausos:24. Naudojama atmintis:3,347kb