Mano Sparnai: Diskusijos / Įvairūs klausimai / Bronius Oškinis


Diskusijos

Mano Sparnai :: Diskusijos :: BENDRI KLAUSIMAI :: Įvairūs klausimai
 
<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Bronius Oškinis
Eiti į puslapį   <<      
Moderatoriai: Nerijus Korbutas, Arius, Administratorius
Autorius Pranešimas
Algirdas L
Št Lap 24 2018, 09:56
Užsiregistravęs dalyvis #541
Prisijungta: Št Vas 27 2010, 09:34
Vieta: Vilnius
Pranešimų: 532
Taip pat jis labai didžiavosi ir aiškino nuodugniai kaip jis sujungia duraliumininius vamzdžius su stiklo rovingo ir epoksidinės dervos pagalba .

Projektuojant lengviausią lėktuvėlį, man irgi kilo tokia mintis, todėl kreipiausi į B.Karvelį. B.Karvelis pasakė, kad žino tokią Ožkinio idėją, aptarinėjo ir buvo išbandyta. Smulkiai papasakojo, bet patarė naudoti vietoj rovingo įstrižai kirpto stiklo audinio juosteles (jos tamposi). Mažiau terlionės. Dar turi būti antikorozinis padengimas. Aš tvirtai nusprendžiau pasinaudoti ta technologija, pasigaminau visas uodegos plokštumas ir niekada nesigailėjau. Plokštumos labai standžios, tvirtos, lengvos, nebijo vibracijos, sujungimų po audiniu net nematyti. Vėliau planavau kitą lėktuvą visą konstruoti iš duralio klijuojant, bet darbo daug daugiau negu virinant plieną.
Į viršų
sky76v
Št Lap 24 2018, 05:26
Užsiregistravęs dalyvis #3230
Prisijungta: Sk Bir 12 2016, 10:42
Pranešimų: 764

Algirdas L rašė ...

Aš girdėjau, kad broliai Vaineikiai lygtai Pasvalyje skraidė virš Gegužės 1 demonstracijos, ir saugumiečiai atėmė. Apie 1983m. Vaineikių lėktuvėlį apžiūrinėjau kabantį aviacijos muziejuje.


Nereikėjo demonstracijos. Užteko informacijos saugumui, kad kažkas kažkur skraido be DOSAAF'o sankcijos (o mėgėjiško konstravimo dauguma DOSAAF'o veikėjų nepakentė). Ir, kiek žinau, kai Vaineikiai gavo įsakymą sunaikinti savo aparatą, V.Pakarskas pasirūpino, kad jis būtų ne sunaikintas, o atsidurtų Visuomeniniame muziejuje.
Į viršų
Algirdas L
Sk Lap 25 2018, 10:08
Užsiregistravęs dalyvis #541
Prisijungta: Št Vas 27 2010, 09:34
Vieta: Vilnius
Pranešimų: 532
Ne visai taip, mes su A.Kučinsku nuo 1983m. motorizuota beveik ,,broške,, daug skraidėme Prienų, Alytaus, Kauno rajonuose.Saugumas, be abejo, žinojo, bet Kučinską iškvietė tik tada, kai jis pakaunėje žemai praskrido virš karinio dalinio. Liepė neskraidyti, bet mes nepaisėm, tiesa, buvo jau 1986m. DOSAF nasikišo, aviakonstruktoriai apskritai niekada nepriklausė DOSAF-ui
Į viršų
Meistras
Sk Lap 25 2018, 11:59
Užsiregistravęs dalyvis #3183
Prisijungta: Sk Kov 16 2014, 04:13
Vieta: Birzai
Pranešimų: 38
Nuo 82 rudens iki 83 pavasario man teko prisideti prie Garnio gamybos Panevezyje kuriai vadovavo Bronius Oskinis.Kazkur iki geguzes menesio pilnai buvo padarytas vienas sklandytuvas su kuriuo mokemes skraidyti,o dar vienam buvo pagamintos detales.Apie tai daug gali papasakoti Vincas Mikeliunas ir Bernardas Sakenas tada jie abu vadovavo jaunuju sklandytoju bureliui ir labai daug prisidejo prie sklandytuvo gamybos.Birzuose turim sklandytuva pagaminta pagal B.Oskinio brezinius,sparnai Garnio,liemuo is diuralio vamzdziu.Buvo uzdetas savos gamybos opozitinis 2 cilindru variklis su Iz planeta cilindrais.
Į viršų
Eiti į puslapį   <<       

Persikelti:     Į viršų

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF
Powered by e107 Forum System
Atvaizdavimo laikas0.0644sek,0.0107iš to užklausomsDB užklausos:27. Naudojama atmintis:3,764kb